AFYON HAVA DURUMU
AFYON
ANKETLER
Bize nasıl ulaştınız?Oy ver

Diğer Anketleri Gör
DÖVİZ KURLARI
Alış : 2.1322YTL
Satış :2.136 YTL
NASIL ÜYE OLUNUR, KİMLER ÜYE OLABİLİR

Üyelik İşlemleri, Üyelik Şekli

Birliklere üye olanların statüsü ve şekli:

Asil Üye: Bakanlığın belirlediği asgari kapasitede işletmeye sahip ve soykütüğü sistemine dahil verileri düzenli alınan üyeleri

Bu üyeler, birliğin oy hakkına sahip üyeleri olup, birliğin tüm hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanırlar. Ödentileri, aidat ve soykütüğü hizmet bedelidir.

Aday Üye: Bakanlığın belirlediği asgari kapasitenin altında işletmeye sahip ya o.. soy kütüğüne girmek istemeyen ön soykütüğüne kayıtlı işletmeler.

Bu üyeler, oy hakkına sahip olmayıp talep edecekleri hizmetleri soykütüğü işletmelerine uygulanan ücretlerden %30 fazlasına yararlanırlar.

Geçici Üye: Farklı ırktan hayvana sahip ve soykütüğüne dahil olmak isteyen işletmeler, … öderler, aidat ödemezler, oy hakları yoktur.

Üyelik Şartları: 5 Asgari aynı ırktan veya genotipten 25 baş koç altı koyuna veya  keçiye sahip yetiştiriciler asil üye olabilirler.

Üyeliğe Kabul: Birliğe üye olabilmek için Birlik Ana sözleşmesinde yazılı üyelik hak ve ödevlerini kuruluş aşamasında ana sözleşmeyi imzalayarak sonradan girişte ise bir üyelik taahhütnamesi vermek suretiyle kabul etmiş olmak.

Birlik yönetim kurulu, üyelik için yapılan başvuruyu inceleyerek bir ay içersinde olumlu veya olumsuz cevaplamakla yükümlüdür. Cevap olumsuz olduğu takdirde üye, birlik denetçileri aracılığıyla genel kurula başvurabilir. Genel kurulun kararı kesindir.

Birliğe kabul, yönetim kurulu kararıyla olur. Yönetim kurulu, ana sözleşmede belirtilen üyelik şartlarını taşıyan yetiştiricileri üyeliğe kabul etmek zorundadır.

   Afyonkarahisar İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği 2009 © Kaynak gösterilerek sitemizdeki verilerden yararlanılabilir.
 
Bu web sitesi bir AKS-BİM Ltd. Şti. ürünüdür. Model A6W. 2012 . www.aksbim.com.tr